Francouzské kupé – Renault Mégane coupe

renault megane coupeFrancouzským designérům se nedá upřít jejich cit pro neobvyklý design. Tentokrát se jim povedl, ale famózní výtvor. Tím je nový koncept Renault Mégane Coupe, který byl představen na autosalonu v Ženevě (2008).

Tento automobil v sobě míchá designové prvky z předešlých modelů francouzské automobilky Renault jako Laguna Coupe či z předchozí generace Mégane. Přestože je vliv minulých modelů výrazně cítit, tak designérům Renaultu se povedlo vytvořit originální a v některých prvcích i inovativní model, který určitě bude perlou v portfoliu Renaultu.

Svými rozměry (na délku 4514 mm, šířku 1908 mm a výšku 1371 mm) nový Mégane nepatří mezi nejmenší vozy, ale přesto se z konstrukčního hlediska jedná o dvoumístné kupé. Nejzajímavějším prvkem na vozu jsou inovativní boční dveře otevírající se ve dvou fázích. Nejprve se odklápí vertikálně jejich horní prosklená část, poté vzadu letmo uchycená spodní partie. Po otevření dveří naplno jejich vrcholy sahají do výšky 2085 mm.

Automobil je poháněn přeplňovaným motorem o objemu 2.0 litrů a výkonu 200 koní (147 kW, 280 Nm). Přestože je tento koncept těžký 1310 Kg, tak díky použití turbodmychadla je Renault Mégane Coupe schopný zrychlit na magickou hranici 100 km/h za 7,2 s. Tato hodnota není sice nejskvostnější, ale pro většinu řidičů je toto zrychlení dostačující. K přenosu točivého momentu z motoru na kola se používá manuální šestistupňová převodovka.

Také na ekologickou stránku vozu bylo myšleno, takže díky integraci systému Stop & Start je nízká spotřeba paliva samozřejmostí, jelikož tento systém vypíná motor u stojícího vozu (např. na křižovatce).

Video

Jeden komentář

  1. HOPPA 21/11/2010

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..