Hlavní stránka » 2007, Honda

Honda CR-Z – nový sporťák z japonska

Žádný komentář

Honda CR-ZJaponská automobilka Honda, představila v roce 2007 nový koncept Honda CR-Z (Compact Renaissance Zero), který má být nástupcem úspěšného hatchbacku CR-X. Novým konceptem je futuristicky laděný sportovní vůz s hi-tech designem, který zaujme jistě každého.

Pod kapotou tohoto konceptu najdeme poslední generaci hybridního pohonu Honda IMA (Integrated Motor Assist), který zajišťuje nejnižší možnou spotřebu a velmi nízké emise. Sériová verze tohoto vozu bude uvedena nejdříve v Evropě, protože si je Honda vědoma velké poptávky po hybridních vozech na Starém kontinentu (pro neznalé = Evropa). Přibližně rok až dva bude trvat, než se Honda CR-Z dostane za moře do USA.

Také je záhodno zmínit, že tento automobil spadá pod asijskou automobilku Honda, ale celý její vývoj probíhal v Evropě: design měli na starost britští designéři ze střediska Honda Co.Uk. a na konstrukci a celkové koncepci měli svůj vliv zejména němečtí inženýři. Koncept CR-Z je první vážnou vlaštovkou hybridních vozů u automobilky Honda, protože další modely s hybridním pohonem budou brzy následovat. Automobilka Honda si vytvořila cíl pokrývat svými hybridními vozy 10% své globální výroby v roce 2010. Tím pádem bude potřeba prodat nejméně 400 000 automobilů poháněných hybridním ústrojím.

Automobily poháněny pouze klasickými fosilními palivy jsou podle mluvčího Hondy zpátečnické, a proto je vyvíjena taková snaha o začlenění hybridních vozů do provozu v celosvětovém měřítku. Teď zpět k samotnému konceptu CR-Z. Z karosářského pohledu se jedná o kupé, tedy v interiéru bude místo pouze pro 2 cestující. Tento koncept je „obut“ do extravagantních 19 palcových litých kol, která budou brzděna systémem od firmy Brembo.

Dynamicky vyřízlý klín, který vidíme z předního pohledu na vůz, bude zvýrazněn futuristickými LED světlomety. Podle prvních nepodložených předpokladů se cena základní verze bude pohybovat kolem 650 000 Kč a v nejvyšší výbavě přibližně 720 000 Kč.

Dodatek k 28. Únoru 2010: Honda CR-Z se dostane do sériové výroby (více na Sériovky.cz).

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.