Hlavní stránka » 2010, Novinky, Seat

Seat IBE – emotivní elektromobil ze Španěl

Žádný komentář

Seat IBENa Ženevském autosalonu, který skončil před několika týdny byl představen automobilkou Seat koncept IBE. Jelikož byl celý autosalon ve znamení hybridů a elektromobilů, tak se nemáme čemu divit, že Seat IBE není výjimka. Přesněji písmeno E v názvu konceptu značí elektromobil.

Pod kapotou tedy nenalezneme žádný spalovací agregát nýbrž elektromotor, jehož maximální výkon je 102 koní (75 kW). Tento výkon však nemůže motor produkovat stále, pouze jen krátkodobě, takže klasický výkon elektromotoru je 68 koní (50 kW). Elektromotor si bere energii z Li-ion baterií o kapacitě 18 kWh. Ty jsou umístěny pod zadními sedadly.

Někomu se výkon elektromotoru může zdát malinký, jenže koncept Seat IBE váží pouze 1000 kg. Takže těch 68 koníků s ním dokáže pořádně zahýbat. Zrychlení z 0 na 100 km/h není sice nejlepší (9,4 sekund), avšak kdo by také chtěl elektromobilem trhat rychlostní rekordy. Maximální rychlost konceptu IBE je omezena elektronicky na 160 km/h.

Seat IBE je podle tiskových materiálů „kompaktní sportovní kupé“. Interiér je koncipován jako čtyřmístný, tedy 2+2. Jelikož rozměry vozu nejsou velké (délka 3780 mm, šířka 1800 mm a výška 1220 mm), tak se nedá očekávat, že na zadních místech by bylo dostatek místa pro dospělého člověka. Tedy Seat IBE je spíše jen pro rodinku s dvěma dětmi, které budou sedět na zadních sedadlech.

Podle prohlášení automobilky Seat má koncept IBE výrazně ovlivnit všechny nové automobily této značky. U nových vozů Seat tedy můžeme očekávat výrazné LED světlomety v podobě šípovitých linií, či výrazně klínovitý tvar karoserie. Jestli nové vozy značky Seat budou pocházet z genofondu konceptu IBE je ve hvězdách, avšak nikdy neříkejme nikdy. Automobilka Seat nás už několikrát překvapila.

Zdroj: Motorauthority.com

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.