Hlavní stránka » Nissan

Představuje Nissan Townpod konec hranatých MPV?

Žádný komentář

Nissan TownpodExperimentování s oblými tvary u Nissanu neskončilo. Je tedy možné, že na silnice se dostane další designová kreace alá Nissan Cube. Prodejní úspěchy sice neměl, ale byl to odvážný počin. Novým „kulaťoučkým“ automobilem je koncept Nissan Townpod.

Bílý sympaťák na čtyřech kolech je určen do měst. Variabilní interiér ocení především podnikavci, kteří potřebují po městě rozvážet zboží. Vnitřní prostor je opravdu velmi flexibilní, takže si každý může upravit interiér podle svého.

V interiéru najdeme inovativní (podle materiálů automobilky) systém ovládacích ploch nazvaný „Puck“. Jsou to žluté gumové míčky, které zapadají do množství kulatých otvorů v interiéru a zavazadlovém prostoru. Chcete si odložit telefon do bočních dveří? Není problém. Chcete si dát plechovku od pití do středového panelu? Beze všeho! Pucky můžete libovolně měnit, takže interiér si přizpůsobíte svým potřebám.

Design interiéru je ve znamení netradičních linií. „Fluidní“ tvary najdete všude, kam pohlédnete. Část pro řidiče a spolujezdce je v zářivé žlutozelené barvě kombinované s tmavě modrým plastem – pěkný kontrast. Druhá řada sedadel je v tmavších barvách.

Nejzajímavějším prvkem je zadní řada sedadel, která se v případě nutnosti může přitisknout k těm předním – zavazadlový prostor se tak výrazně zvětší. Potěší také rovná plocha nakládací plocha „kufru“.

Zadní dveře se otevírají do boku, takže už nic nebrání nakládání zboží přes maximální vstupní prostor. Na střeše je dvojice dvířek, které se dají otevřít a umožnit převážení větších předmětů. Pro maximální pohodlí cestujících a lehký vstup do interiéru se boční dveře otevírají směrem od sebe.

Minimum ostrých hran zapříčinilo, že automobil vypadá jako po spršce kyseliny. Vezměte hranaté MPV, polijte ho dostatečným množství chemikálií a možná se jeho tvary „rozpustí“ do podoby Townpodu.

Tekutý“ design se vyznačuje čistým liniemi, které se zakládají na množství oblých ploch. Dohromady tvoří zajímavě tvarovanou bublinu, která dostala od designérů dokonce výraz. A ten je sympatický a usměvavý. Jen se podívejte zepředu. Široký úsměv ze stinné štěrbiny na přední masce, hloupoučký nosánek tvoří znak automobilky a jiskrné oči ze světlometů.

Nissan Townpod je elektromobil jak se sluší a patří. Techniku převzal od sériového modelu Leaf, který už se brzo dostane i na české silnice. Šťávu dostanou elektromotory z li-ion baterií – ty se dobíjejí přes výklopný šuplík v místě „nosu“ na přední masce. Dojezd elektromobilu by měl být stejný jako u Leafu – tedy 160 km střídmé jízdy.

Má Townpod aspirace dostat se do sériové výroby? Možná ano, když výroby se dočkal krabicoidní Cube, nebo neotřelý Juke. Vlastně i Qashqai nevypadal, že se dostane na silnice a vidíte, jak se mu daří.

Video:Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.