Hlavní stránka » 2008, Dodge

Muscle car nového tisíciletí – Dodge ZEO

Žádný komentář

dodge zeoVzhled elektromobilu Dodge ZEO je předzvěst toho, jak budou vypadat americké muscle cars v 21. Století. Tento sportovní vůz s 4 místy pro pasažéry patří svými rozměry mezi ty střídmější automobily: délka 4 390 mm, šířka 1 743 mm, výška 1 290 mm a rozvor 2 792 mm.

Pod kapotou tohoto automobilu nenalezneme mnohalitrový spalovací agregát, jak bychom čekali od klasického muscle car, ale najdeme zde elektromotor. A to ne ledajaký elektromotor, protože tento dokáže vyvinout výkon až 200 kW. Energie je motoru dodávána z li-ion baterií, které mají kapacitu 64kWh. Baterie jsou umístěny pod podlahou vozu a jsou dobíjeny rekuperací brzdné síly.

Na jedno nabití baterií dokáže Dodge Zeo ujet až 400 km, což je na elektromobil víc než slušné. Motor má být schopen rozpohybovat tento koncept až na rychlost 208km/h. Výkon motoru je přenášen na 23 palcová kola obutá do pneumatik Goodyear 225/40 (přední kola). Zadní kola jsou dokonce o 30 mm širší.

Dveře nůžkového stylu (tak jak je všichni znají například od automobilů Lamborghini) u tohoto konceptu nemůžou samozřejmě chybět. Případné zájemce o tento vůz nejspíše uchvátí i široké lemy blatníků, které napovídají, že patří vozu legendární automobilky, která se proslavila svými muscle cars.

Interiér vozu ZEO stejně jako venkovní vzhled vás nenechá ani na chvíli chladné. V interiéru převládá bílá barva, která je na 4 samostatných sedadlech, výplních dveří, v zavazadelníku, ale i na středovém tunelu, táhnoucím se skrze celý prostor pro cestující. Interiér je netradičně osvětlen LE diodami modré barvy.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.