Hlavní stránka » 2008, BMW

Revoluční koncept? Bmw GINA

Žádný komentář

Bmw GINATato studie je opravdu revoluční v použítém povrchovém materiálu karoserie. Byla totiž použita namísto klasických ocelových plechů speciální pružná tkanina napnutá na kostře z ocelo-karbonových kompozitů. GINA znamená Geometry and functions In N Adaptions což přeneseně znamená možnost přizpůsobivosti vozidla podmínkám.

Tím je myšleno například to , že tkanina se při vyšších rychlostech přizpůsobí a pomůže vozu výrazně lepší aerodynamikou. Pohyby tkaniny jsou řízeny elektropneumatickým systémem který se zapíná například při otevírání dveří což umožňuje elastičnost použité tkaniny která se jen napne a umožní pohyb dveří. Také při rozsvěcování světel které jsou ve vypnutím stavu zakryté tkaninou se tkanina „odhrne“ a světla na vás skoro mrknou. Stejný princip umožnuje přístup k motoru.

Díky konstrukci z oceli a karbonu se nemusí nikdo bát kvůli bezpečnosti v tomto konceptu Bmw GINA. Na tu byla myšleno a kostra z zmíněných materiálů bezpečně chrání posádku i přes absenci klasických plechů. Tato technologie napnutí tkaniny na ocelovou kostru byla využita při vývoji BMW Z4 M Roadster a BMW Z4 M Coupé.

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.