Hlavní stránka » 2009, MINI

MINI Crossover – brzy na silnicích?

9 listopadu 2009 Žádný komentář

Mini CrossoverTento koncepční vůz s názvem Crossover pochází od automobilky MINI (ač rozměry tohoto konceptu názvu „MINI“ moc neodpovídají). Crossover by se měl vyrábět jako čtvrtý model portfolia britské automobilky. Zajímavé je, že přejímá z posledního modelu Clubman pár prvků, ale přidává k nim řadu nových inovativních technologií.

Tento MINI vůz poprvé svojí délkou překročil „magickou“ hranici 4 metrů (přesněji 4050 mm), na šířku měří 1830 mm a na výšku 1598 mm. Nebývalý rozvor na vůz MINI (2606 mm) má zajistit novému modelu lepší postavení na vozovce.

Nový koncept Crossover patří svým vzevřením i technikou mezi segment crossover a SUV, což podrtrhuje oplastovaný podvozek i mohutnější blatníky. Přestože vůz disponuje vyšší světlou výškou, tak se s ním v terénu moc nevyřádíte, je to spíše vůz do města a nanejvýš na lehčí terén. Samozřejmě když vůz má ve vínku název crossover, nebo SUV musí být ve voze pohon všech kol (4×4).

Vůz disponuje asymetrickou konstrukcí bočních dveří. Zadní levé dveře jsou obdařeny posuvnou konstrukcí otevírání, kdy dveře se odsunují směrem vzad a umožňují pasažérům pohodlný nástup do vozu. Pravá strana bočních dveří má klasický systém otevírání dveří. Zato zavazdlový prostor má atypické otevírání dveří do boku. Všechny dveře mají vsazeny bezrámová skla, čímž ukazují stylovost a vzdušnost tohoto konceptu.

Za pozornost také stojí 4-místný interiér, kterému vévodí středová „kolejnice“, která prochází od palubní desky až k zadním sedadlům. Na této kolejnici jsou úchyty pro různou elektroniku (iPod), kelímky apod. V interiéru byl použit revoluční prvek ovládající zábavní, komunikační a navigační technologie. Tento nový ovládací prvek ( nazvaný MINI Center Globe) dostal od tvůrců tvar globusu, jež je vybaven novou generací laserové projekce.

MINI Crossover má být poháněn naftovým motorem o objemu 1.6 o výkonu 110 koní v kombinaci s manuální převodovkou a palivo šetřícím systétem Stop-Start. Do nabídky motorů pro tento vůz, by měly být zařazeny ještě benzínové motory o zdvihových objemech 1.4 a 1.6 l.

Video

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.