Hlavní stránka » 2009, Toyota

Hybridní sedan – Toyota HC-CV

Žádný komentář

Toyota HC-CVKoncept Toyota HC-CV byl představen v roce 2009 v Austrálii na autosalonu Melbourne International Motor Show. Tento hybrid vůz bude vyráběn v Austrálii, aby se zde propagoval hybridní zaměření nových vozů této automobilky. HC-CV (Hybrid Camry Concept Vehicle) je poháněn benzínovým čtyřválcem o zdvihovém objemu 2,4 litru o výkonu 108 kW v kombinaci s elektromotorem, který poskytuje výkon 30 kW.

Povrch vozu je laděn do bílé barvy s modrými prvky (nápisy HC-CV, linky na penumatikách kol, prolisy na předním nárazníku apod.). V interiéru je použita kombinace černé barvy s metalickou modrou která je použita například ve formě „vln“ na čalounění sedadel. Tyto vlny mají podobný tvar jako logo systému Hybrid Drive Synergie.

Tento nový čtyřdvéřový sedan od Toyoty se vyznačuje ostrými liniemi a aerodynamickými tvary. Za povšimnutí stojí například jednolitá maska chladiče s předním nárazníkem. Spodní mřížku masky tvoří náhodný vzorek, který vychází z organických tvarů. Na přední masce také zaujmou zvláštní vertikální mlhové světlomety, které v době nečinosti mají modré zabarvení.

Koncept je obdařen světlomety pro denní svícení využívají technologii LED diod stejně jako zadní světla tohoto konceptu Toyota HC-CV. Litá kola mají neobvyklý design díky kterým vypadají jako by byla ve neustále ve “smyku”.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.