Hlavní stránka » 2011, Mercedes-Benz

Mercedes-Benz F 125! Automobil z budoucnosti!

Žádný komentář

New_mercedes-benz f125 (1) Chladný německý design se v posledních letech polidšťuje díky konceptům Mercedesu. Konzervativní automobilka nejspíše chce provokovat, takže po konceptech F700 a F800 Styl následuje F125! Tekuté tvary karoserie společně s futuristickým interiérem se tak často u Mercedesu nevidí. Číslovka v názvu je oslavou 125. výročí od prvního automobilu se spalovacím motorem.

Běžně koncepty ukazují vývoj designu či techniky na nejbližší roky. Ale koncept F125! (ano ten vykřičník tam vážně je) představuje automobil roku 2025. V té době nejspíše budou pasé spalovací motory na fosilní paliva a bude se jezdit pouze na vodík. Ano „efstopadesátka“ je elektromobil, který získá energii z vodíkových článků.

Elektromotory jsou hned čtyři – v každém kole jeden. Zadní náprava má výkon 136 a přední 68 koní. Automobil dokáže ujet pouze na elektřinu z baterií 50 km (akumulátory jsou lithium-sírové). Poté se do procesu zapojí palivové články.

Vodík je uschován v kompozitní nádrži, která se nachází ve středovém panelu mezi cestujícími. Díky tomu má vůz dobré rozložení hmotnosti a nic tak nebrání zábavné jízdě. Přestože se jedná o elektromobil, tak výkonově je o úroveň výše. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy a maximální rychlost 220 km/h.

Velikost vozu rozhodně není kompaktní (vždyť se taky jedná o Mercedes): délka 4,998 mm, šířka 1,980 mm a výška 1,430 mm. Rozvor vozu je pěkných 3,333 mm.

Design vozu částečně vyhází z předchozích futuristických konceptů, ale přidává také něco svého. Jednolitá karosérie fluidního tvaru a nízká silueta dokáže zaujmout. Stejně tak přední maska plynule navazující na zbytek vozu stojí za povšimnutí. 6 velkých otvorů vpředu má zajistit dostatek vzduchu pro chlazení motorového prostoru.

Velmi netradiční tvar mají přední světlomety. Úzké šikmé oči tvořené LED technologií byste čekali nejspíše od automobilu z Dálného Východu. Jenže on je to vážně německý Mercedes. LE diod se nevyužilo pouze na přední modré světlomety, ale také na podsvícení zpětných zrcátek a dolní linie kopírující práh vozu.

Z boku vypadá silueta vozu velmi sportovně. Hmota se soustřeďuje především v přední polovině automobilu. Pro efektnost byly použity dveře typu „gullwing“ (neboli racčí křídla). Stejná použil Mercedes u sériové podoby SLS AMG a dalších.

Velká kola (23 palců) vypadají velmi křehce. Úzké límce silně kontrastují se zlatou „drátěnou“ výplní a 10 paprsky kol. Záď vozu je neméně zajímavá. Nejvýraznějším prvkem je dvojice zadní svítilen, jež mají tvar idealizovaných písmen „C“.

Interiér vozu snad odpovídá standardům v roce 2025. Nejspíše se naši budoucí potomci mít dobře. Drahé dřevo, alcantara a hedvábí. Tekuté tvary z exteriéru, můžeme najít i uvnitř vozu. Díky velkému rozvoru vozu je v interiéru maximum prostoru pro cestující a ani zavazadlový prostor není malý (470 litrů).

Video:

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.