Hlavní stránka » Nezařazené

Italské snoubení designu s funkcí – Pininfarina Cambiano

Žádný komentář

Pininfarina Cambiano No, nebyli by to Italové, kdyby nepředstavili designovou bombu. Takovou, která by mohla přepsat aktuální světové designové trendy.

Koncepční designovka v italském stylu

Útlý sporťák Cambiano, který má na starosti tým kolem šéfdesignéra Fabia Filippini, představuje nové pojetí čistého a elegantního designu, který by mohl mít šanci na sériovou výrobu. Avšak jistě v limitované, řádna osolené, verze.

Ale aspoň bychom Cambiano mohli obdivovat jinde, než na světových autosalonech (premiéru měl tento model na ženevském Palexpu – hned vedle světoznámého letiště).

Co se skrývá pod „kapotou“?

Pohonem je klasicky (jako v posledních letech) elektronická jednotka – tentokrát extra silná s výkonem 204 italských hřebců. 4 místa, luxusně minimalistický interiér a moderní technika. Co více si přát od nového italského vozu?

Více k šťastnému životu přeci nepotřebujete. Jednoduše koncipovaný vůz vás dostane maličkými detaily, které krásně podtrhují celý koncepční smysl designových vozů.

Styl tohoto studia se nikdy nezapře – ne náhodou je Pininfarina autorem mnoha návrhů dnes již legendárních sporťáků Ferrari. A právě několik prvků z posledních vozů (například od modelu FF) zde najdeme.

Za povšimnutí stojí boční jednoduchá linie začínající u předního blatníku a končíčí postupně do ztracena na zádi. I oblý tvar kapoty se středovou linií vám musí být povědomý, pokud máte v oblibě supersporty z italského Marannela v Modeně.

Solidní drak nejenom na silnici

Pohotovostní hmotnost tohoto neotřelého vozu je rovných 1 700 kilogramů – i přes vyšší váhu však dokáže dosáhnout maximální rychlosti 275 kilometrů v hodině.

A to stále nezapomínejme, že se jedná o elektromobil. Z 0 na 100 km/h zrychlí za 4,2 sekundy – to už se může směle porovnávat s množstvím klasických sporťáků se spalovacím agregátem. Jen tak dál Pinninfarino!

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.