Hlavní stránka » 2009, Peugeot

Peugeot BB1 – prapodivné vozítko z Francie

3 komentáře

Peugeot BB1Letošní Frankfurtský autosalon byl ve znamení ekologické vlny, která v poslední dobou tak vládne ve světě a samozřejmě Peugeot nemohl chybět, aby nepřispěl svojí troškou do mlýna. Francouzský Peugeot představil tak roztodivný koncept inspirovaný zejména motocyklovou divizí Peugeotu, že si musíte chvíli zvykat na jeho zvláštní vzhled.

Na délku má 2,5 metru a je 4 místný, přestože zadní cestující jsou nalepeni na předních sedadlech a mají nohy složené mezi předními sedadly, což podle mého názoru není zrovna bezpečné. Na první pohled vypadá tento malý vůz, jako kdyby přežil dopravní nehodu a byl celý pomačkaný, přestože takto avantgardní linie mu vtiskli designéři automobilky Peugeot. Rám vozu je vyroben z lehké trubkové konstrukce, která je pokryta uhlíkovou karoserií, čímž se dosáhlo nízké váhy a to 600 kg.

Na interiéru tohoto konceptu je vidět, že francouzští konstruktéři opravdu přemýšleli a vyhráli si s interiérem tak dokonale, že dokázali do něj vměstnat místa pro 4 osoby, přestože při navrhování „pozapomněli“ na volant a pedály. Oboje bylo nahrazeno speciálními řidítky, velice podobným těm z motocyklu. Také zpětná zrcátka zmizela a byla nahrazena speciálními kamerami.

O pohon tohoto malého městského vozítka BB1 se starají dva elektromotory, které získávají energii z lithium-ionových baterií. Na plně nabité akumulátory dojede Peugeot BB1 až 120 km, což je dost úctyhodná hodnota a na městské popojíždění určitě plně dostačuje. Elektromotory jsou zabudované přímo do zadních kol kvůli úspoře místa a oba dohromady vyprodukují maximálně výkon 20 koní.

Video

3 komentáře »

  • vepeka

    Autor má v tom zrejme zmätok, to nie je Renault, ale PEUGEOT!!!!!!

  • admin (author)

    Máte pravdu, netuším jak se mi to povedlo, když nadpis i název videa je Peugeot a ne Renault, jak bylo v článku. Děkuji mockrát

  • Hanyz

    No teda na tohle by se dobře sháněly náhradní díky. Už vidím jak mi někdo rozbije okno a já budu pracně shánět nové za rozumnou cenu.

Komentáře k článku:

Zanech komentář, nebo trackback z tvé vlastní stránky. Můžeš také odebírat náš RSS kanál .

Buď slušný, piš čtivě, k tématu a žádný spam.

Můžeš využít tyto tagy:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tento magazín podporuje Gravatar.